Читај ми

ГРАДСКА ВЛАСТ ИНСИСТИРА НА ЗАКОНСКОМ РЕШАВАЊУ СТАТУСА „ДНЕВНИК ХОЛДИНГА“

Имајући у виду да је Град Нови Сад неспорни акционар компаније „Дневник Холдинг“ ад у реструктурирању, те да Град са Републиком држи већинско учешће и капиталу Дневник Холдинга, заиста нас чуде два, истоветним стилом написана, саопштења. У првом, реагујући на јучерашњу критику Бојана Пајтића, која је дата од стране Градоначеленика Вучевића, јавио се господин Мирослав Васин, који је у међувремену постао и лични ПР Б. Пајтића.

Друго саопштење, пласирао је у медије „Дневник Холдинг“, ваљда држећи страх Пајтићу и Васину, да њихово (правнички неозбиљно и политички неодговорно) саопштење, неће бити довољно да свеколиком грађанству објасни „како стоје ствари“. Синхронизована активност руководства „Дневник Холдинга“ и Пајтићевих сарадника, говори о томе да је Град Нови Сад јучерашњим иступом Градоначелника, јасно и прецизно указао на проблем а то је следеће: БОЈАН ПАЈТИЋ ПОКУШАВА ДА УМАЊИ ВЛАСНИЧКА ПРАВА ГРАДА НОВОГ САДА И РЕПУБЛИКЕ“.

Такође, треба подсетити да Град у јучерашњем саопштењу није критиковао руководство „Дневник Холдинга“ већ Пајтићев (не) правни покушај узурпације, па се сада отвара питање: Због чега се руководство „Дневник Холдинга“осетило прозваним? Одговор је једноставан: зато што су управо људи на челним позицијама у Дневник Холдингу (сад се то сасвим јасно види) управо извршиоци Пајтићевог плана да се Граду и Републици преотме и умањи неспорно власничко право над акцијама Дневника.

Иако се Градоначелник у свом претходном саопштењу није нити једном речју обратио директорки „Дневник Холдинга“, она је врло „учтиво“ на такво одстуство прозваности одговорила речима као што су "злонамерност, манипулације и лажне тврдње". Због таквих грубих, неетичних и у крајњој линији ничим изазваних изјава, Татјана Брдар, директорка Дневник Холдинга мора бити смењена. Смењена зато што директор било ког привредног субјекта, не може без санкције да вређа своје акционаре, и зато што по мишљење и саопштење иде у кабинет Бојана Пајтића.

У вези са питањем господина Васина „шта значи тврдња да покрајинска администрација закулисаним радњама жели да узурпира и умањи акционарска права Града и Републике?“ упућујемо Пајтићевог неформалног потпарола да Град Нови Сад поседује службу за пружање бесплатне правне помоћи. Ова служба ће свакако задовољити правничку радозналост и незнање чланова Пајтићевог кабинета, који су на примеру Развојне Банке Војводине те израдом противуставног Статута АПВ показали да су заиста „гиганти правне мисли.“ Према томе, свака озбиљна правничка полемика са Пајтићем је немогућа, будући да се резултати њихових подухвата пресуђују у Специјалном суду за организовани криминал, или у Уставном суду.

Понављамо решеност да се тајном договарању на релацији Пајтић-Дневник Холдинг стане на пут, и још једном исказујемо своју жељу да се сва статусна имовинска питања решавају у складу са неспорним и непорецивим већинским учешћем Града Новог Сада и Републике Србије у капиталу новосадске медијске компаније.

Нови Сад, 20. јул 2013. године