ODRŽANA SEDNICA ŠTABA ZIMSКE SLUŽBE, NA TERENU 300 RADNIКA I 60 VOZILA

Ukupno 300 radnika i 60 vozila pet javnih komunalnih preduzeća koji čine Zimsku službu uključeno je u čišćenje snega u Novom Sadu, zaključeno je ne sednici Štaba zimske službe, na kojoj su razamtrane realizovane aktivnosti i planovi za dalji rad na terenu.
Sednica je sazvana na zahtev gradonačenika Novog Sada Žarka Mićina, a predsedavali su članica Gradskog veća za komunalne i inspekcijske poslove Danijela Andrić, koja je i zamenik predsednika Štaba zimske službe, i zamenik gradonačelnika Đurađ Jakšić. Prisustvovali su direktori svih gradskih javnih komunalnih preduzeća uključenih u rad Zimske službe i rukovodioci saobraćajne i komunalne inspekcije. Zaključeno je da je su sva javna komunalna preduzeća na terenu od prvih padavina, sa kompletnom raspoloživom mehanizacijom i ljudstvom, i da su sve glavne saobraćajnice u gradu prohodne.
- Sve ekipe Zimske službe se nalaze u trećem stepenu pripravnosti. Od prvih padavina na terenu se nalaze ekipe JКP "Put", "Tržnica", "Parking servis", "Gradsko zelelnilo" i JКP "Čistoća". Temperatura vazduha je iznad nule, što doprinosi topljenju snežnog pokrivača. Tokom noći na čišćenju ulica i putnih pravaca radiće oko 300 vozila i 60 radnika. Radi se po prioritetima - glavne gradske saobraćajnice, prilazi domovima zdravlja i bolnicama, kao i dežurnim vrtićima. Sve pijace će biti očišćene, kako bi Novosađani mogli da se snebdeju uoči nastupajućih božićnih praznika. U skladu sa vremenskom prognozom, koja najavljuje padavine, zimska služba ostaće u maksimumu pripravnosti naredna tri dana. Sve ulice biće prohodne za saobraćaj. Apelujemo na građane da očiste sneg ispred ulaza u stambene i poslovne objekte - rekla je Danijela Andrić, članica Gradskog veća za komunalne i inspekcijske poslove, koja je i zamenik predsednika Štaba zimske službe.
Novi Sad, 4. januar 2026. godine
















