Četvrtak, 29. jun 2017. godine
12.30 časova
Svečana sala, Gradska kuća
Trg slobode br. 1

Član Gradskog veća za sport i omladinu Ognjen Cvjetićanin primiće u Gradskoj kući članove muške „3 na 3“ seniorske reprezentacije Srbije koja je u francuskom gradu Nantu od 17. do 21. juna učestvovala na FIBA „3 na 3“ Svetskom prvenstvu i osvojila zlato.

Reprezentacija Srbije u basketu "tri na tri" u sastavu Dušan Domović Bulut, Dejan Majstorović, Marko Savić i Marko Ždero odbranila je titulu prvaka sveta pošto je u finalnom meču savladala selekciju Holandije.

Za najbolјeg igrača turnira proglašen je Dejan Majstorović, koji je na sedam utakmica postigao čak 60 poena, dok je pored njega u najbolјem sastavu od tri igrača završio i Dušan Domović Bulut.

Reprezentaciji Srbije u basketu "tri na tri", koju čine četiri igrača iz Novog Sada ovo je treća titula prvaka sveta.